17493

Igors Miglinieks – basketbols Ikšķilē un tās novadā
07.09.2011


Jau vairākus gadus ar ģimeni domājām pārvākties uz Ikšķili, bet nebija iespējas un laikam vēl nebija tas brīdis pienācis. Simpatizē Ikšķile ar savu noskaņu, sakārtotību un protams ar lielo bērnu daudzumu. Pašam arī ir diezgan liela ģimene. Divdesmit gadus esmu pavadījis kā profesionāls basketbolists un lielākā balva pa šo laiku noteikti ir izcīnītā olimpiskā zelta medaļa. Kā treneris esmu nostrādājis jau divpadsmit gadus, bet basketbolā kopā ar bērnības, jaunības laiku esmu jau četrdesmit gadus. Pieredze ir ļoti liela.

Līdz šim brīdim nebija iespēja īstenot vienu no sapņiem- tas būtu sava basketbola sporta skola. Tā sajūta ir tāda, ka pienācis īstais brīdis un ir tā īsta vieta, kur to varētu īstenot. Tas būtu Ikšķiles novads. Basketbols ir viegli pieejams sporta veids, ko var viegli apgūt visu gadu, spēlējot gan ārā gan iekšā. Bet primārais dibinot šo skolu, tomēr ir tā fantastiskā sajūta vadīt nodarbības un treniņus ar bērniem. Tā kā es trenēju lielās profesionālās komandas dažādās Eiropas un pat Āzijas valstīs ar bērniem sanācis tikai individuālas nodarbības vasaras laikā un tai brīdī jutu vislielāko gandarījumu, jo bērnu attieksme un dzīves uztvere ir tik balta un negaidīti neoriģināla. Tas dod spēku un tonusu visiem pārējiem darbiem.

Savā sporta skolā gribu dot bērniem ne tikai basketbola iemaņas, bet arī daudzas citas lietas, kas varētu noderēt dzīvē, īpaši attiecībās starp vienaudžiem un arī skolas treneriem. Es viens to nespēju izdarīt, tāpēc piesaistīšu trenerus un administratīvos darbiniekus, kurus ļoti rūpīgi izanalizēšu un būšu pārliecināts, ka viņi ir gatavi un spēj strādāt ar bērniem, jo uzskatu, ka tas ir viens no atbildīgākajiem darbiem. Gribu, lai bērni pēc treniņiem manā sporta skolā justos fiziski spēcīgi, garīgi stipri un ar labām emocijām dotos mājās pie savām ģimenēm. Tāpēc īpaši mazākiem treniņu process būs vispusīga attīstība un jo viņi kļūs vecāki, jo vairāk mēs viņus virzīsim uz šīs fantastiskās spēles- basketbols-virsotnēm.

Esmu pārliecināts, ka pēc gadiem ar Ikšķiles basketbola skolas absolventiem varēsim lepoties pasaules līmenī, bet svarīgākais tomēr būs šo visu bērnu aizņemtība un veselīgs, pozitīvs dzīves veids, ko viņi arī vēlāk izaugot turpinās, kaut vai šeit Ikšķilē, Tīnūžos un citur.

Un mums būs prieks skatīties uz staltiem, kulturāliem jauniešiem un jaunietēm, kas būs ap mums, tas jau arī ir tas primārais mērķis šai skolai. Un manā skatījumā būtu ļoti labi, ja bērni spētu apvienot šīs sporta ievirzes ar kādu citu pulciņu, piemēram, dejošanu, dziedāšanu, gleznošanu u.t.t. Jo enerģijas viņiem pietiek, tikai mums, vecākiem, ar pacietību to vajag savākt.

Tas ir tikai tāds mazs pirmais vēstījums, jo ieceres un vēlmes tās īstenot ir daudz. Tāpēc ceru, ka izdosies šo skolu atvērt un sagaidīt vecāku uzticēšanos un vēlēšanos caur basketbolu un vispār attīstošām sporta nodarbībām dot mazu virzību šajā lielajā dzīvē jūsu bērniem.Ar cieņu nu jau ikšķilnieks, basketbola treneris
Igors Miglinieks
 
      Atpakaļ